Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Gąbinie

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Dzień Mamy w MGBP w Gąbinie

Utworzono dnia 25.05.2022

Drogie Mamy!

Już jutro Wasze Święto. Z tej okazji w MGBP przygotowaliśmy książki oraz wiersze znanych poetów o mamie. Mamy nadzieję, że Wam się spodobają.

 Serdecznie zapraszamy! 

 

czytaj dalej na temat: Dzień Mamy w MGBP w Gąbinie

Nowości na bibliotecznych półkach

Utworzono dnia 25.05.2022

Drodzy Czytelnicy!

W MGBP czekają na Was przygotowane nowości. Wśród pozycji znajdują się powieści obyczajowe, kryminały, horrory, biografie oraz książki historyczne.

Serdecznie zapraszamy! 

 

Lekcja biblioteczna dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Gąbinie [23.05.2022 r.]

Utworzono dnia 24.05.2022

Drodzy Czytelnicy!

     Ze względu na przypadający w maju Dzień Bibliotekarza i Bibliotek właśnie ten miesiąc jest szczególnym czasem odwiedzin naszej książnicy przez dzieci. W ostatni poniedziałek (23.05.2022 r.) gościliśmy uczniów z klasy II B ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Gąbinie.

      Podczas lekcji bibliotecznej Młodzi Czytelnicy poznali zasady korzystania z książnicy, dowiedzieli się w jaki sposób ułożone są woluminy a także zobaczyli ich różne rodzaje. Bibliotekarka Joanna Olejniczak  pokazała dzieciom książki z trójwymiarowymi ilustracjami („Harry Potter”, „Planeta zwierząt” B. Taylor).

     Dużą atrakcją była pozycja z ruchomymi i wyjmowanymi elementami.pt. „Mumia” J. Tyldesley. Była w niej ukryta maska faraona, którą mógł przymierzyć i zaprezentować grupie każdy uczestnik. Chętnych do jej założenia było wielu!

         W dalszej części nasi goście wraz z paniami bibliotekarkami bawili się w quiz, w którym za zadanie mieli dokończyć znane tytuły bajek. Na koniec spotkania Pani Karolina Kędzia tradycyjnie poczęstowała wszystkich przygotowanymi słodkościami.

      Serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas oraz wpis do księgi pamiątkowej wychowawcy Pani Agnieszki Orlik wraz z uczniami. Do zobaczenia!

 

Karolina Kędzia

 

 
czytaj dalej na temat: Lekcja biblioteczna dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Gąbinie [23.05.2022 r.]

180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej

Utworzono dnia 24.05.2022

Drodzy Czytelnicy!

We wtorek, 23 maja przypada 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej - polskiej pisarki, poetki, tłumaczki i publicystki, jednej z patronek 2022 roku. Zapraszamy do MGBP po jej utwory!

 

 

czytaj dalej na temat: 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej

MGBP w Gąbinie w kolejnej edycji projektu "Mała Książka - wielki człowiek"

Utworzono dnia 24.05.2022

Drodzy Czytelnicy!

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Gąbinie kolejny raz weźmie udział w projekcie „Mała książka - wielki człowiek". Jego celem jest rozpowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci.

Bardzo się cieszymy! 

 

czytaj dalej na temat: MGBP w Gąbinie w kolejnej edycji projektu "Mała Książka - wielki człowiek"

Życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek z Przedszkola Samorządowego im. Króla Maciusia Pierwszego w Gąbinie

Utworzono dnia 24.05.2022

Drodzy Czytelnicy!

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek otrzymaliśmy piękną kartkę oraz życzenia z Przedszkola Samorządowego im. Króla Maciua Pierwszego w Gąbinie.

Serdecznie dziękujemy za pamięć! 

 
czytaj dalej na temat: Życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek z Przedszkola Samorządowego im. Króla Maciusia Pierwszego w Gąbinie

,,Spotkanie z bajką" w Przedszkolu Samorządowym w Dobrzykowie [19.05.2022 r.]

Utworzono dnia 19.05.2022
Drodzy Czytelnicy!
 
     Kto z nas nie zna zabawy ,,Stary niedźwiedź mocno śpi"? Chyba każdy zna...
 
     Dlatego też w dniu 19.05.2022 r. w Przedszkolu Samorządowym w Dobrzykowie z grupą "Smerfów" Bibliotekarki Joanna Olejniczak i Karolina Kędzia świetnie bawiły się w tę znakomitą grę. Uśmiechów i radości było mnóstwo. Dodatkowo dzieci wysłuchały bajeczki R. Nadobnik-Piętki pt. ,,O skaleczonym paluszku". 
     Grupie "Biedronek" Pani Karolina przeczytała książeczkę Chloe pt. ,,Zoe i Groszek. Gdzie jest Kłębuszek?" oraz bajkę M. I. Callier pt. ,,Nie, nie, nie!", którą zaprezentowała bibliotekarka Asia. 
     ,,Jagódkom" przeczytałyśmy książeczki G. Genechten pt. ,,Rikuś i Anusia" oraz ,,Wróble i zając" ze zbioru Bajek z wesołej zagrody. 
     Najstarsza grupa ,,Sowy" wysłuchała książeczki K. Hudson pt. ,,Wyścig po Złotego Żołędzia" zaprezentowanej przez bibliotekarkę Karolinę. 
     Dziękujemy każdej z grup za przemiłe spotkanie i czekamy na kolejne.
     Do zobaczenia niebawem!
 
Opr. Joanna Olejniczak
 
 
 
czytaj dalej na temat: ,,Spotkanie z bajką" w Przedszkolu Samorządowym w Dobrzykowie [19.05.2022 r.]

,,Spotkanie z bajką" w Oddziale i Punkcie Przedszkolnym w Nowym Grabiu [19.05.2022 r.]

Utworzono dnia 19.05.2022
Drodzy Czytelnicy!
 
       W dn. 19.05.2022 r. ,,Spotkanie z bajką" prowadzone przez bibliotekarki Joannę Olejniczak i Karolinę Kędzię dotarło do Punktu i Oddziału Przedszkolnego w Nowym Grabiu.
     Cieszymy się, że dzieciaczki z trzech grup tj. ,,Pszczółek", ,,Motyli" i ,,Biedronek" wyczekują nas i niespodzianek w postaci przygotowanych książeczek. 
     Chciałybyśmy krótko przedstawić Wam relację z tego spotkania. 
 
           Głównym tematem rozmowy w grupie ,,Biedronek" była przyjaźń i szacunek do drugiego człowieka. Po wysłuchaniu książeczki K. Hudson pt. ,,Wyścig po Złotego Żołędzia", którą przeczytała Pani Asia dzieci zgodziły się ze stwierdzeniem, że przyjaźń jest ważniejsza niż inne rzeczy materialne. 
       Grupa ,,Pszczółek" wysłuchała dwóch bajeczek R. Nadobnik-Piętki pt. ,,O skaleczonym paluszku" oraz ",,Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludów" - przeczytanych przez bibliotekarkę Asię. Chętnie wysłuchali książeczki pt. ,,Mały kotek", którą zaprezenetowała Pani Karolina. 
     Grupa "Motyli" wysłuchała przygód o nadąsanej Julce w bajce M. I. Callier pt. ,,Nie, nie, nie!" oraz bajki pt. ,,Chciwy lis i mała kurka" ze zbioru Bajek z wesołej zagrody.
     Mocno wierzymy, że każda z książeczek zostanie zapamiętana. Cieszymy się gdy dzieci na koniec zajęć proszą ,,o więcej". Mamy nadzieję, że zasiałyśmy w ,,Małych    Czytelnikach" ziarenko miłości i szacunku do książki. Za to spotkanie dziękujemy. Do miłego zobaczenia. 
 
Opr. Joanna Olejniczak
 
 
czytaj dalej na temat: ,,Spotkanie z bajką" w Oddziale i Punkcie Przedszkolnym w Nowym Grabiu [19.05.2022 r.]

UWAGA!

Utworzono dnia 17.05.2022

XLIII Edycja Konkursu Recytatorskiego "Pięknie być człowiekiem" [RELACJA FOTO I WIDEO]

Utworzono dnia 16.05.2022

Drodzy Czytelnicy!

Przedstawiamy zdjęcia i filmy z XLIII Edycji Konkursu Recytatorskiego "Pięknie być człowiekiem". Wkrótce ukaże się pełna relacja.

 

czytaj dalej na temat: XLIII Edycja Konkursu Recytatorskiego "Pięknie być człowiekiem" [RELACJA FOTO I WIDEO]

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 13

W poprzednim tygodniu: 62

W tym miesiącu: 269

W poprzednim miesiącu: 334

Wszystkich: 8834