Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Gąbinie

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Zajęcia w Przedszkolu Samorządowym w Dobrzykowie

Utworzono dnia 04.02.2020

Dnia 30.01.2020. odbyło się spotkanie w Przedszkolu Samorządowym w Dobrzykowie. Zajęcia przebiegały z trzema grupami dzieci. Poza tradycyjnym czytaniem bajeczek, dzieci ze starszych grup- Witaminek i Skrzatów rysowały wymarzone ferie. Najmłodsza grupa Krasnali słuchała bajeczek i poznała trzy magiczne słowa: dziękuję, przepraszam i proszę.

 

czytaj dalej na temat: Zajęcia w Przedszkolu Samorządowym w Dobrzykowie

Sztuka w Bibliotece

Utworzono dnia 29.01.2020

W dniu dzisiejszym w naszej bibliotece miało miejsce spotkanie robocze z artystą malarzem Panem Dawidem Wojtalewiczem i Panią Joanną Matuszewską, przedstawicielem Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie.

Było to wspólne spotkanie organizacyjne, które dotyczyło przygotowywanego przez MGBP spotkania autorskiego, mające na celu pokazanie młodym czytelnikom i pasjonatom malarstwa czym jest pasja i jak trzeba ją realizować. Na planowanym spotkaniu w bibliotece w dniu 07.02.2020 roku, Pan Wojtalewicz pokaże czytelnikom i zarazem miłośnikom sztuki, jak tworzy się port-folio, zaprezentuje własnoręcznie wykonaną w formie małych książek kronikę artystyczną oraz archiwizacje obrazów w formie slajdów na Diaskopie.

Już w najbliższych dniach przedstawimy zaproszenie od biblioteki i naszego wspaniałego artysty na stronie biblioteki i facebooku, gdzie podamy dokładny opis i godzinę spotkania ze sztuką na Światowym poziomie.

Już dziś Serdecznie Zapraszamy Młodzież z Zespołu Szkół w Gąbinie i wszystkich miłośników sztuki.

czytaj dalej na temat: Sztuka w Bibliotece

Wspólne czytanie z Kinder Mleczną Kanapką

Utworzono dnia 29.01.2020

Drodzy Czytelnicy,
W 2019 roku przystąpiliśmy do akcji WSPÓLNE CZYTANIE Z KINDER MLECZNĄ KANAPKĄ.
Jej celem było propagowanie oraz promowanie wspólnego czytania rodziców z dziećmi. Biblioteki, które przystąpiły do akcji miały szansę na nagrody dla swoich Czytelników.

Głosowanie na biblioteki trwało do 4.11.2019.

Dzięki Wam Nasza Biblioteka została nagrodzona !
Otrzymaliśmy książki, wielkie pufy, które trafiły do czytelni oraz dyplom !

 

 

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie !

 

 

 

czytaj dalej na temat: Wspólne czytanie z Kinder Mleczną Kanapką

Życzenia Noworoczne

Utworzono dnia 31.12.2019

Wielu sukcesów, odważnych marzeń,
mądrych decyzji, satysfakcji, spokoju
i pomyślności na cały nadchodzący 2020 rok.
Życzenia noworoczne składa

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Gąbinie

czytaj dalej na temat: Życzenia Noworoczne

Życzenia Świąteczne

Utworzono dnia 20.12.2019

Cykl Biblioteka i Sztuka - rozpoczęty !

Utworzono dnia 01.12.2019

 

Cykl „Sztuka w Bibliotece” rozpoczęty !

23 listopada br., w sobotę została otwarta wystawa rozpoczynająca spotkania, wernisaże z cyklu „Sztuka w Bibliotece”. Cykl ten został objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gąbin Krzysztofa Jadczaka.

Autorką pierwszej wystawy pt. „Akwarelowe nastroje” jest Pani Aneta Gralewska, z wykształcenia pedagog i plastyk. Na co dzień pracuje w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Gąbinie. Malarstwem akwarelowym zajmuje się od kilku lat. To jej ulubiona technika malarska.

Na spotkanie przybyli zaproszeni goście, którzy podziwiali wystawę ale także przygotowany na tę okoliczność montaż słowno-muzyczny.

Wystawę otworzyła Starszy Kustosz Bibliotekarz Ewa Lewandowska, przywitała ona zgromadzonych miłośników sztuki, zaprezentowała sylwetkę artystki oraz zapowiedziała młodych artystów, którzy swoimi wystąpieniami uświetnili ten uroczysty, pełen wzruszeń dzień:

Ola Gralewska – śpiew
Ada Dymowska – skrzypce
Mikołaj Gralewski – tekst

Autorka, Pani Gralewska, opowiedziała o swojej pasji oraz o tym co ją inspiruje. W czasie podziwiania wystawy chętnie odpowiadała na pytania i dyskutowała ze zgromadzonymi o sztuce, technice i wrażliwości malarskiej.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Gąbinie, dziękuje Pani Anecie za otworzenie swoją wystawą cyklu „Sztuka w Bibliotece” oraz wszystkim przybyłym gościom za obecność, miłe słowa i chęć podjęcia współpracy.

Naszych Czytelników, serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy, codziennie w godzinach pracy Biblioteki.

Fotorelacja z wystawy umieszczona została w albumie, czytaj dalej !

czytaj dalej na temat: Cykl Biblioteka i Sztuka - rozpoczęty !

Biblioteka i Sztuka

Utworzono dnia 22.11.2019

Biblioteka i sztuka !

Już jutro oficjalne otwarcie wystawy „Akwarelowe nastroje” Anety Gralewskiej, rozpoczynającej cykl Sztuka w Bibliotece.

Autorska wystawa objęta została patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gąbin.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Gąbinie ul. Kościuszki 1, 23 listopada br., godz. 16:00.

Pani Aneta Gralewska z wykształcenia jest pedagogiem i plastykiem. Na co dzień pracuje w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Gąbinie.

Malarstwem akwarelowym zajmuje się od kilku lat. To jej ulubiona technika malarska, aczkolwiek sięga również po farby olejne i pastele. Według Pani Gralewskiej „Akwarela nie należy to łatwych technik malarskich. Wymaga szybkiego podejmowania decyzji w ułożeniu każdej plamy barwnej”. Tematami przewodnimi jej obrazów jest natura: kwiaty, drzewa, gałęzie oraz pejzaż. Głównie inspiruje się tym, co widzi w najbliższym otoczeniu, za tzw. „oknem”, lub podczas spacerów. Urzeka ją natura w swojej prostocie, która daje wiele tematów do namalowania.

W obrazach zachowany jest realizm widzenia. Ważna jest też atmosfera chwili i światło. Prace Pani Anety mieszczą się w tradycyjnym obrazowaniu, są spokojne, jak mówi „staram się zachować subtelność motywu, tematu, który mnie inspiruje”.

Serdecznie zapraszamy.

Wystawę będzie można również oglądać od poniedziałku, w godzinach pracy Biblioteki.


czytaj dalej na temat: Biblioteka i Sztuka

Wystawa ilustracji do książki Pani Celiny Lewandowskiej

Utworzono dnia 11.11.2019

Zapraszamy Wszystkich Czytelników do obejrzenia Wystawy Ilustracji do Książki Pani Celiny Lewandowskiej "Uparciuszek", która znajduję się w Bibliotece w Gąbinie.

czytaj dalej na temat: Wystawa ilustracji do książki Pani Celiny Lewandowskiej

Spotkanie w Dobrzykowie

Utworzono dnia 11.11.2019

W dniu 7.11.2019 r. odbyło się spotkanie z dziećmi w Przedszkolu w Dobrzykowie. Pierwszą grupą były Witaminki- 6-latki, kolejną Skrzaty-4-5-latki oraz najmłodsza grupa 3-latków. Dzieci słuchały bajeczek, odpowiadały na zgadywanki, śpiewały fragmenty piosenek, których nauczyły się w przedszkolu oraz tańczyły. Zajęcia prowadziła Joanna Olejniczak, pracownik filii bibliotecznej w Dobrzykowie. We wcześniejszym spotkaniu w dniu 17.10.2019 r. starsza grupa Witaminek oraz Skrzatów rysowała Panią Jesień. Prace dzieci można obejrzeć w filii bibliotecznej w Dobrzykowie.

czytaj dalej na temat: Spotkanie w Dobrzykowie

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 36

W poprzednim tygodniu: 50

W tym miesiącu: 206

W poprzednim miesiącu: 112

Wszystkich: 4370