Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Gąbinie

Spotkanie autorskie z Tomaszem Gałązką "Cmentarze Mazowsza - Płock

Utworzono dnia 28.09.2015, 15:53

W dniu 08.04.2015 roku sala kameralna Szkoły Muzycznej I-go stopnia w Gąbinie stała się miejscem spotkania Pana Tomasza Gałązki autora albumu "Cmentarze Mazowsza - Płock i powiat płocki" z miłośnikami historii , którzy z olbrzymią pasją zgłębiają dzieje naszego miasta i regionu.
Pan Tomasz Gałązka to członek Towarzystwa Naukowego Płockiego , Stowarzyszenia Autorów Polskich.
Laureat licznych konkursów fotograficznych.
Fotografią zajmuje się od kilkudziesięciu lat . Uprawia min. fotografię dokumentalną. Brał udział w wielu wystawach. Autor publikacji zarówno zbiorowych jak i indywidualnych.
Laureat wielu nagród min. I nagrody w II edycji Konkursu Fotograficzno-Literackiego "Śladami wielkich wydarzeń Ziemi Płockiej".
Zaproszeni goście, mieszkańcy naszego miasta i gminy mieli możliwość obejrzenia prezentacji zdjęć cmentarzy i pomników Mazowsza .Wysłuchania historii przemian jakie zachodziły na przestrzeni stuleci w sztuce sakralnej. Wsłuchując się w dźwięki nostalgicznej melodii mogli z zadumą przywołać obrazy tych którzy "odeszli". Zarówno ludzi ,którzy pozostawili po sobie trwałe ślady w postaci bohaterskich czynów. Znaczących działań na rzecz lokalnej społeczności. Osiągnięć artystycznych czy sportowych. Przede wszystkim jednak tych ,którzy byli naszymi najbliższymi.
Cmentarz to miejsce o szczególnej atmosferze przepełnionej uczuciami żalu i smutku. To miejsce o którym należy pamiętać zarówno dziś jak i jutro.
Spotkanie w kilku słowach rozpoczęli dyrektor MGBP w Gąbinie oraz dyrektor Książnicy Płockiej.
Uczestnicy spotkania mogli dokonać zakupu albumu wydanego przez Książnicę Płocką oraz publikacji wydanych przez Urząd Miasta I Gminy w Gąbinie.
Organizatorami promocji albumu "Cmentarze Mazowsza- Płock i powiat płocki " byli Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Gąbinie oraz Książnica Płocka.
Po zakończonym spotkaniu autor i nasi goście mogli wymienić się swoimi wrażeniami na temat publikacji.
Kameralny charakter spotkania podkreślił jego nostalgiczną atmosferę.

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.